Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika mateřské školy

Mateřská škola Lipovec přešla od 1. 1. 2003 pod základní školu. K tomu datu získala Základní škola Lipovec právní subjektivitu.

Naše mateřská škola sídlí v patrové budově s vlastní kuchyní, byla postavena v roce 1975. V roce 2009 - 2011 prošla budova mateřské školy celkovou rekonstrukcí. Úprav se dočkolo i okolí mateřské školy. Nyní máme vlastní parkoviště.  Bohatstvím naší mateřské školy jsou dvě prosluněné třídy s novým nábytkem a rozlehlá zahrada obklopující celou budovu. Na zahradu byly na podzim roku 2014 nainstalovány nové herní prvky - věž  se skluzavkou, dvojhoupačka  hnízdo, kládová houpačka, sestava trio, kolotoč, pružinová houpadla, domeček na hračky a altánek. Byly zrenovovány i obě pískoviště. Na jaře 2015 byla dokončena rekonstrukce zahrady úpravou terénu. To vše blízko ke středu vesnice a přesto dál od silnice, takže je zde minimální hluk a prašnost.

Děti do naší mateřské školy jsou přijímány po celý školní rok.

Dny otevřených dveří probíhají průběžně celý rok. Stačí jen zavolat.

Školní vzdělávací program byl zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání, v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. - školský zákon.

Poskytujeme dětem i jejich rodičům tvůrčí prostředí, herní pohodu, harmonické vztahy, nové zkušenosti a dovednosti ve snaze uspokojit základní potřeby dítěte a vzájemně si porozumět.